KONST / Litografier / Färglitografi 15286475
*
nr 1528 6475
Georges Laporte
(1926-2000), Frankrike
Ekor på strand. Signerad, numrerad 3/150. Färglitografi, bildmått: 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x52 cm
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2023
kl 18:43:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 14:00:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Läs mer om Georges Laporte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ekor på strand europa frankrike fransk franska franskt färglitografi georges laporte grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
Läs mer om Georges Laporte
nr 1528 6475
Georges Laporte
(1926-2000), Frankrike
Ekor på strand. Signerad, numrerad 3/150. Färglitografi, bildmått: 46x38 cm, yttermått inklusive ram: 37x52 cm
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/3 14:00:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georges Laporte
GeorgesLaporte, fransk bildkonstnär född 1926, död 2000.Läs mer om Georges Laporte
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ekor på strand europa frankrike fransk franska franskt färglitografi georges laporte grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



